Edi Iordănescu dezvăluie de ce nu l-a titularizat pe Constantin Budescu

Edi Iordănescu a dezvăluit motivul pentru care nu l-a titularizat pe Constantin Budescu în meciul cu Farul.

Budescu a prins doar câteva minute pe finalul meciului cu Farul, dar chiar și așa a creat trei ocazii mari de gol.

Iordănescu spune că Budescu nu este încă pregătit fizic, motiv pentru care l-a ținut rezervă până spre final.

”Budescu a venit după o pauză foarte lungă, a intrat în procesul de pregătire, apoi a ieșit, acum a reintrat. E un jucător care, pentru mine, înseamnă enorm, l-am dorit foarte mult. Are răbdarea necesară să o ia pas cu pas.

El a reușit, în câteva minute, momente de geniu, e un jucător care ne va ajuta foarte mult. Toată lumea înțelege că este în slujba echipei”, a declarat Edi Iordănescu, potrivit DigiSport.

De la revenirea la FCSB, Budescu a marcat un gol.

Amintim că FCSB s-a impus cu 1-0 pe terenul Farului după un autogol al lui Grameni.

FCSB este astfel pe locul 2, cu 30 de puncte, la 6 în spatele celor de la CFR Cluj.