Doar o remiză pentru selecționata olimpică a lui Mirel Rădoi în compania Arabiei Saudite

Echipa olimpică a României Under 23 a obținut doar o remiză în fața Arabiei Saudite, în penultimul meci amical înaintea de plecarea la Jocurile Olimpice.

A fost 1-1 scorul între cele două naționale, naționale care vor evolua amândouă la Tokyo. Tricolorii au marcat unicul lor gol prin George Ganea, minutul 17, fiind egalați de arabi în minutul 33.

Ciobanu i-a pasat decisiv lui Ganea, după o recuperare foarte bună în urma unei poziții avansate a decarului României.

Iată care a fost formula de start aliniată de Mirel Rădoi: Aioani - Pașcanu, Ghiță, Grigore - Marin - Rațiu, Ciobanu, Florescu, Ștefan - Dobre, Ganea. După pauză, au mai intrat pe teren: Chindriș, Sîntean, Vali Gheorghe, Sefer, Dulca și Ion Gheorghe.

Interviu cu "spaniolul" Rațiu: "Veste convocării la Jocurile Olimpice mi-a dat-o mama mea"

Jocul a avut loc la Mogoșoaia, iar marți 13 iulie va avea loc și ultimul amical înainte de plecare, tot cu Arabia Saudită.

România face parte dintr-o grupă cu Honduras, Coreea de Sud și Noua Zeelandă la JO.

Partida de debut are loc pe 22 iulie, la ora 14, cu naționala statului Honduras.

Ce spune Marius Șumudică, după ce pierdut Supercupa României în dauna Craiovei, pe banca lui CFR Cluj

Argentina învinge Brazilia în finala Copa America. Leo Messi, la primul mare trofeu cu echipa națională

Miză uriașă la alegerile din R. Moldova, ar putea avea loc o premieră absolută. Plus: Cum se folosește Rusia de AUR Interviu Video