Ce spune Marius Șumudică, după ce pierdut Supercupa României în dauna Craiovei, pe banca lui CFR Cluj

CS Universitatea Craiova a dispus de campioana CFR Cluj în Supercupa României, scor 4-2 la penaltiuri după 0-0 la capătul celor 90 de minute regulamentare de joc.

E primul trofeu ratat pentru Șumudică de când a ajuns în Gruia, după un meci în care cumva CFR a protejat mai mulți jucători, având în vedere returul cu Banja Luka din Champions League:

”Aceste lovituri de departajare sunt o loterie pentru mine, se aleg porțile, te duci la poarta adversă, totul a fost contra noastră în seara asta!

Universitatea Craiova învinge CFR Cluj la penaltiuri și câștigă Supercupa României

Am avut câteva situații de gol, n-am marcat. Asta e, fotbalul te pedepsește. Ei nici nu au ajuns la poarta noastră. Am trăit meciul la maximă intensitate. Îi felicit pe cei de la Craiova și le urez baftă. Noi mai avem de muncit”, a fost declarația scurtă făcută de Șumudică la final de meci, în zona mixtă, unde a stat maxim un minut pentru un flash-interviu.

Interesant este că nici Craiova, nici CFR Cluj, nu au tras nici măcar un șut pe poartă în cadrul primelor 90 de minute.

REZUMAT | CFR Cluj - Universitatea Craiova 0-0 (2-4 la loviturile de departajare) | Supercupa

”Va trebui să trecem peste acest moment. Nu ne va fi ușor la Banja Luka. Azi au fost ei nașii, cei de la Craiova, vedem la finalul campionatului, când se trage linie, cine e nașul”, a mai adăugat Șumudică, de data aceasta la conferința de presă.

Cu 3-1 s-a impus CFR Cluj în manșa tur contra bosniacilor de la Banja Luka.

David Popovici câștigă o nouă medalie de aur la Europenele de natație pentru juniori

Moment istoric în finala masculină de la Wimbledon: O femeie va arbitra în premieră

Omenirea intră în era turismului spațial: Ce pun la bătaie miliardarii Jeff Bezos, Elon Musk și Richard Branson în cursa viitorului