Dennis Man, evoluție modestă, iar Parma este eliminată în turul II din Cupa Italiei

AC Parma a fost eliminată din Cupa Italiei la chiar primul său joc disputat în mod oficial în acest sezon.

Lecce a învins gruparea lui Man și Mihăilă cu 3-1, iar fostul stelist a fost titular și a evoluat în primele 60 de minute ale partidei de pe terenul cruciaților.

Brunetta a spart gheața pentru Parma în minutul 7, dar Lecce a marcat apoi prin Coda, Tuia și iarăși Coda în minutele 9, 40 și 76.

Parma 1-3 Lecce Coppa Italia Highlights & Goals HD 15-8-2021

Man a avut o evoluție bună în prima parte, când a lansat câteva pase bune în adâncime, s-a distrat la un moment dat cu mai mulți fundași adverși în minutul 17, iar imediat după începerea mitanului secund l-a servit perfect pe Benedyczak, dar Gabriel l-a blocat pe polonez.

Românul apoi a început să piardă des baloane simple și antrenorul său l-a înlocuit după o oră de joc cu Tutino.

Parma iese așadar din turul II al Cupei Italiei, din 32-imile competiției, fază în care Răzvan Marin și Cagliari au trecut sâmbătă de Pisa, cu gol marcat chiar de român.

LIVE Liga 1: Rapid - FCSB 0-0 ACUM

Mesajul emoționant al lui Pele la moartea marelui atacant Gerd Muller: Numele lui va fi amintit pentru totdeauna

Alina Gorghiu, ironică după al doilea dosar al lui Cîțu în SUA: Eu știu că e musai să aibă zeci până la Congres