David Popovici, medalie de aur la 50 de metri liber, la Campionatele Naționale: Prima reacție a sportivului

David Popovici a câștigat proba în proba de 50 de metri liber la Campionatul Național de Natație.

Popovici a terminat proba de 50 de metri liber cu timpul de 22.62.

Podiumul probei a fost completat de Constantin Alexandru Stoica (22.96) și de Patrick Sebastian Dinu (23.31).

Înotătorul a oferit și prima reacție imediat după cursă: "A fost foarte bună. Am încercat ceva nou, să înot cu brațele întinse. Sunt mulțumit, profit de faptul că nu e un concurs cu o miză foarte mare. Sunt mulțumit", a spus David Popovici, la microfonul TVR.