Cupa României: CFR Cluj câștigă cu CSM Alexandria

CFR Cluj a câștigat, scor 3-1, în fața celor de la CSM Alexandria în startul grupei B din grupele Cupei României.

Alin Fică a deschis scorul repede, pentru CFR Cluj, în minutul 3, cu un șut plasat în colțul lung, din unghi.

Totul părea că se îndreaptă spre o victorie facilă a CFR-ului, însă Stancu a egalat din penalty pentru CSM Alexandria, în minutul 35.

Chiar înaintea pauzei, în minutul 42, Karlo Muhar a readus-o pe CFR Cluj în avantaj cu un șut cu efect, excelent, din colțul careului de 16 metri.

În startul reprizei secunde, Mario Camora a marcat simplu, cu latul, din fața porții, după Daniel Bîrligea a fost aproape să rateze din apropiere. S-a făcut 3-1.

Nu s-a mai întâmplat mare lucru până în prelungiri, când Daniel Bîrligea nu l-a putut învinge pe portarul advers cu un șut din careu, având ocazia să facă 4-1.

În etapa 2 din grupa B a Cupei României, CFR Cluj va întâlni rivala din oraș, U Cluj.