Chiricheș, pus la zid de presa din Italia după ultimul meci al lui Sassuolo

Vlad Chiricheș a primit doar nota 5 pentru evoluția din meciul disputat duminică între Sassuolo și Verona, scor 2-4.

Fundașul român a comis un henț copilăresc în propriul careu, iar oaspeții și-au asigurat practic victoria.

"Penaltiul făcut de el a ucis jocul, la doar câteva minute de când Sassuolo revenise în el", notează site-ul tuttomercatoweb.com.

Chiricheș a început meciul ca titular și a rezistat în teren până în minutul 81, când a fost schimbat cu Harroui.

Scamacca (min.54) și Defrel (min.67) au punctat pentru Sassuolo, în timp ce golurile veronezilor au fost marcate de Caprari (min.37) și Barak (min.44, 57 - penalti și 90+4).