Barcelona, în derivă. Catalanii au pierdut alte puncte importante în lupta la titlu (Video)

FC Barcelona e clar că nu se regăsește în acest debut de sezon în La Liga, acolo unde sâmbătă seara a remizat în deplasarea de la Deportivo Alaves.

Alaves a obținut un punct uriaș în fața Barcelonei, în etapa a opta din La Liga, scor 1-1, deși catalanii au jucat din minutul 62 în superioritate numerică.

Deportivo, fosta echipă a lui Cosmin Contra, finalistă de Cupa UEFA în 2001, a condus la pauză după golul lui Rioja în minutul 31, un gol venit după o mare gafă a portarului Neto. Acesta a primit o pasă neglijentă de la Pique și s-a încurcat efectiv în minge.

Highlights Deportivo Alavés vs FC Barcelona (1-1)

După pauză, Jota a fost eliminat de la gazde, iar două minute mai târziu, Griezmann a egalat cu un lob de mare finețe. Portarul Pacheco a făcut minuni până la final pentru a salva acest punct, un punct care nu o duce nicăieri pe Barca, locul 12 după șase etape, la 8 puncte în spatele rivalei Real!