Barcelona e în criză profundă și pierde categoric și derbiul cu Atletico Madrid

Barcelona a fost din nou depășită și își continuă criza profundă pe care o are. În derbiul cu Atletico de Madrid, campioana Spaniei nu a avut vreo emoție și s-a impus cu scorul de 2-0.

Culmea e că Luis Suarez, dat afară de Barcelona și ajuns la trupa lui Simeone a fost decisiv la ambele goluri. A fost un derbi care a făcut parte din runda cu numărul 8 din La Liga.

Lemar a deschis scorul în minutul 23 din pasa excelentă a lui Suarez, pentru ca în minutul 44 același atacant uruguayan să marcheze ultimul gol al întâlnirii.

A fost pentru prima dată după 26 de ani când Atletico Madrid a avut cel puţin două goluri avans în faţa Barcelonei, într-o partidă din La Liga.

Este prima înfrângere din sezon în La Liga pentru Barcelona, care acum câteva zile a mai bifat un eșec usturător, 0-3 cu Benfica în Champions League!

Atletico și Real sunt lidere în Spania cu 17 puncte, în timp ce Barca ocupă abia locul 9, cu 12 lungimi.