Austria învinge Irlanda de Nord și e aproape promovată în Liga A din Nations League. România mai speră doar la locul 2

Austria a învins Irlanda de Nord pe teren propriu în runda cu numărul 5 din Nations League, grupa 1 din Liga B și și-a asigurat în mare parte locul 1 în această grupă și promovarea în Liga A.

A fost 2-1 pentru gazde, care au întors însă târziu scorul, după ce britanicii au deschis tabela prin golul lui Magennis, minutul 75. Austriecii au întors în ultimele 9 minute, prin goluri semnate de Schaub, 81 și Grbici, minutul 87.

Ce spune Mirel Rădoi după anularea partidei dintre România și Norvegia

Gazdele în alb și roșu au 12 puncte acum, trei peste Norvegia, cu care ar trebui să evolueze tot acasă în ultima rundă, miercuri seară.

Nu se știe însă dacă nordicii se vor putea prezenta la Viena sau dacă aceștia nu vor avea cumva până atunci toate rezultatele anulate, după o decizie a comisiei etice de la UEFA.

România rămâne cu 4 puncte, virtual 7 dacă am câștiga la masa verde cu Norvegia, însă nu mai poate prinde promovarea, doar un maxim loc 2.

Clasamentul în grupă arată astfel acum:

1. Austria 12 pct.
  2. Norvegia 9 pct.
  3. România 4 pct.
  4. Irlanda de Nord 1 pct.

Ultimul meci al trupei noastre va avea loc miercuri, 18 noiembrie, în deplasare în Irlanda de Nord.

Oficial FRF, sigur de decizia venită din partea UEFA, pentru jocul anulat cu Norvegia: E din vina nordicilor

Simona Halep și-a dezvăluit superstițiile pe care le are înaintea unui meci de tenis

Incendiul de la spitalul din Piatra Neamț: 10 morți și 7 răniți. Primele informații despre sursa focului. Doctorii belgieni sunt optimiști în ce-l privește pe medicul erou (Foto şi video)