Andrea Mandorlini, critici fără precedent la adresa jucătorilor de la CFR Cluj după eliminarea din Conference League

Antrenorul italian Andrea Mandorlini i-a criticat dur pe jucătorii de la CFR Cluj după eliminarea din Conference League.

Mandorlini a afirmat că jucătorii lui CFR Cluj au fost nepăsători în confruntarea cu Adana Demirspor.

"Două neglijențe, două greșeli ne-au costat. Am fost eliminați în urma a două goluri primite din nepăsare, atât la sfârșitul primei reprize, cât și la sfârșitul reprizei secunde. Și în tur a fost la fel, suntem supărați”, a spus Andrea Mandorlini, citat de DigiSport.ro.

Amintim că CFR Cluj a fost eliminată de Adana Demirspor din Conference League după ce turcii s-au impus cu 2-1 printr-un gol marcat în prelungiri.

Scorul din prima manșă a fost 1-1.

Pentru CFR Cluj urmează meciul din deplasare cu FCSB, programat duminică, de la ora 21:30, LIVE pe SpotMedia.ro.