AC Milan, victorie nebună la revenirea lui Tătărușanu în Serie A

Milan a câștigat spectaculos cu Empoli în prelungiri în Serie A, la revenirea ca titular în poarta rossonerilor a lui Ciprian Tătărușanu.

A fost cumva un duel între români în Italia, căci la gazde a intrat în prima repriză și Răzvan Marin.

3-1 s-a terminat cu Milan, care a marcat prima prin Rebici în minutul 79. Empoli a egalat în minutul 92, cu un gol al lui Bajrami, după o lovitură liberă în care plasamantul lui Tătă nu a fost poate cel mai bun.

Norocul lui a fost că atacanții lui Milan au avut un final furibund de joc, cu două goluri marcate, minutele 94 și 97, prin Fode Ballo-Toure și Rafael Leao.

Milan e pe 3 în clasament cu 17 puncte, la trei lungimi în spatele liderului Napoli.

A fost primul meci în acest sezon pentru Tătărușanu, care profită de accidentarea lui Maignan din Nations League. Sezonul trecut, el a fost folosit de antrenorul Pioli în 9 partide.