Tătăruşanu a încasat trei goluri într-un meci în care Milan a pierdut un amical cu o formație din Ungaria

Ciprian Tătăruşanu nu a avut o evoluție foarte bună în ultimul amical disputat de Milan, unul pierdut surprinzător în fața unei echipe de mijlocul clasamentului din Ungaria.

Zalaegerszeg, locul 8 în ultimul sezon din țara vecină, a învins Milan cu 3-2 într-un amical, iar Ciprian Tătăruşanu a fost titular și a încasat toate cele trei reușite, în doar 27 de minute.

2, 24 și 27 au fost minutele în care Super Tătă a fost învins de maghiari, Milan spălând rușinea totuși cu două goluri semnate de Giroud din penalti și Krunici.

Este al doilea amical disputat de Milan în această vară, după victoria cu FC Koln, scor 2-1.

Ciprian Tătăruşanu (36 de ani) a fost înlocuit de Mike Maignan, în minutul 62. Românul evoluează la Milan din 2020, având însă doar 14 partide bifate.

Milan a început cu următoarea formulă: Tătărușanu - Florenzi, Kalulu, Gabbia, Ballo-Toure - Brescianini, Tonali - Messias, Diaz, Rebic - Giroud.

Zalaegerszeg a încheiat sezonul trecut pe locul 8, din 12, în prima ligă din Ungaria.