Ciprian Tătărușanu a fost titular pentru Milan în primul amical al verii

Portarul român de 36 de ani Ciprian Tătărușanu a fost titular la Milan în primul joc de pregătire al verii pentru campioana Italiei, scor 2-1 cu cei de la FC Koln.

Jocul a avut loc chiar în Koln, iar Milan a tranșat rapid partida, prin dubla semnată de Olivier Giroud, minutele 16 și 36. Ciprian Tătărușanu a fost înlocuit la pauză, cu Antonio Mirante.

Intereasant de reținut și debutul românului Andrei Coubiș (18 ani) la echipa de seniori a lui Milan, el fiind introdus pe teren în minutul 63. Koln a marcat golul de onoare prin Dietz, minutul 83.

Rămâne de văzut dacă Tătărușanu va și rămâne pentru noua stagiune la campionii Scudetto. Fostul stelist mai are un an de contract cu AC Milan.

Pentru AC Milan, campioana Italiei, urmează un meci amical cu echipa maghiară Zalaegerszeg, pe 23 iulie.