Marius Șumudică smulge o remiză in extremis în Turcia (Video)

Gruparea lui Marius Șumudică din Turcia, Gaziantep, a reușit să obțină in extremis o remiză eroică în Superlig, scor 1-1, în runda a cincea din Turcia.

Gaziantep a obținut o remiză pe terenul celor de la Antalyaspor, fără Șumudică pe bancă, eliminat runda trecută, după proteste. Pe bancă a stat secundul Gabi Mărgărit. Antalya a deschis scorul repede, gol în minutul 3 prin Sam.

În minutul 28, Mirallas a văzut roșu, iar la jumătatea părții secunde, fostul stelist Junior Morais a văzut și el al doilea cartonaș galben.

Cum explică Ronald Koeman eșecul Barcelonei cu Getafe

Chiar dacă gazdele au jucat 11 contra 9 oameni pe teren, Gaziantep a egalat prin Furcan Soyalp, după centrarea lui Sahin, cel care îl înlocuia pe Alex Maxim în minutul 68.

Spre final de meci, s-a restabilit și egalitatea numerică, după eliminările lui Sidney Sam și Ufuk Akyol, în minutele 79 și 96.

Alin Toșca a fost integralist la oaspeți.

Gaziantep rămâne fără victorie în primele cinci etape din Turcia, fiind pe 17, cu doar patru puncte acumulate.