WTA: "Când Bianca Andreescu și Irina Begu joacă, luați-vă popcorn"

WTA a comentat întâlnirea disputată astăzi de Bianca Andreescu și Irina Begu în sferturile de finală ale turneului Phillip Island Trophy de la Melbourne.

„Când Bianca Andreescu și Irina Begu joacă, luați-vă popcorn și așezați-vă confortabil. A fost cea de-a patra întâlnire de trei seturi dintre cele două din tot atâtea disputate. Campioana din 2019 de la US Open a revenit în decisiv pentru a obține victoria”, notează WTA.

Irina Begu a fost eliminată miercuri dimineață de Bianca Andreescu în sferturile de finală ale turneului Phillip Island Trophy de la Melbourne (Australia).

Bianca s-a impus cu 6-3, 4-6, 7-6 (5) după un meci foarte echilibrat, care a durat două ore și 31 de minute.

A fost cea de-a patra confruntare directă dintre Irina și Bianca, iar scorul este acum de 3-1 în favoarea sportivei care reprezintă Canada.