Viitorul râmâne fără victorie în Liga 1

Sepsi și Viitorul au terminat la egalitate, scor 1-1, în meciul disputat sâmbătă seara la Sfântu Gheorghe în etapa cu numărul 4 a Ligii 1.

Ciobanu a deschis scorul în minutul 39, cu un șut deviat dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri.

Egalarea gazdelor a venit pe final, mai exact în minutul 82, când slovacul Șafranko a egalat cu o lovitură de cap.

După patru etape, Viitorul are doar două puncte și ocupă locul 14 în clasamentul Ligii 1.

Sepsi, și ea fară victorie în acest sezon, se află pe poziția a 10-a, cu trei puncte.

Sepsi: Fernandez - Csiszer, Bouhenna, Mitrea - Nouvier, Purece, Aganovic, Fofana, Ştefan - Safranko, Carnat.

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghiţă, Dussaut - Ciobanu, Matei, Casap - Iancu, Luckassen, Măţan.

Arbitru: Sebastian Colțescu.