Viitorul dă lovitura la Voluntari, în etapa a 7-a a Ligii 1

Viitorul s-a impus cu 2-0 pe terenul lui FC Voluntari, într-un meci disputat luni seara în cadrul etapei a 7-a a Ligii 1.

Primul gol al meciului a fost marcat de Luckassen, în minutul 67, după o mare gafa a lui Cristian Costin, care a pasat greșit spre propriul portar, iar atacantul Viitorului a interceptat mingea.

În prelungiri, Casap a profitat de o nouă eroare în defensiva gazdelor și a stabilit scorul final.

Cu aceste trei puncte, constănțenii urcă pe locul 8, cu 9 puncte.

De partea cealaltă, ilfovenii rămân pe poziția a 7-a, cu 10 puncte.

Voluntari: Rîmniceanu - Costin, Balaur, Armaș, Vlad - Bortoneanu, Pablo, Gheorghe - Popa, Jefte, Mailat.

Viitorul: Cojocaru - Benzar, Mladen, Martinez, De Nooijer - Ciobanu, Gaztanaga, Matei - Iancu, Luckassen, Mățan.

Arbitru: Marian Barbu.