Victorie pentru Rangers, cu un Ianis Hagi titular

Glasgow Rangers s-a impus în partida pe care a disputat-o sâmbătă în campionatul scoțian de fotbal, scor 1-0 în deplasarea de la Dundee FC.

Cu un Ianis Hagi titular, care a fost înlocuit până la urmă de Steven Gerrard în minutul 73, Rangers s-a impus, dar cu destule emoții.

Oaspeții au marcat singurul gol prin Aribo în minutul 16, din pasa lui Morelos, însă Dundee a ratat un penalti în partea secundă, prin Cummings, în minutul 59.

Ultimele noutăți în ceea ce privește transferul lui Ianis Hagi la Roma. Ar putea deveni cel mai scump fotbalist din istoria lui Rangers

A fost un meci din runda cu numărul 7 a Scoției, iar Glasgow e liderăcu 16 puncte, unul peste Hearts și șapte peste rivala Celtic, care ocupă abia locul 6 în campionat.

Echipa de start Rangers: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Balogun, Bassey - Kamara, Lundstram, Aribo - Hagi - Morelos, Roofe.

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în finala turneului de la Valencia, fără să piardă vreun set