Valentin Mihăilă a revenit pe gazon pentru Parma: ”Sunt foarte fericit”

Mijlocașul român Valentin Mihăilă a revenit pe teren în tricoul celor de la AC Parma, după o lungă accidentare care l-a ținut mult timp departe de gazon.

La 23 de ani, Mihăilă, fost jucător la Universitatea Craiova, adus de Parma în Serie A, pe atunci, pentru suma de 8,5 milioane de euro, a revenit pe teren în partida disputată de Parma cu Modena, scor 1-1 în runda curentă de Serie B.

”Foarte fericit să fiu din nou alături de echipă. Acum, cu gândul la următorul joc”, a scris Valentin Mihăilă, pe pagina sa de Instagram, după acest joc.

Pe lângă Mihăilă, și Dennis Man a evoluat în acest joc, însă din minutul 46, fiind introdus la startul reprizei secunde.

Cei de la Tuttomercatoweb l-au notat pe Mihăilă cu 6,50. În acest sezon, Mihăilă se poate lăuda cu 13 partide, 3 pase de gol și 3 reușite: „Participă la asediul de pe finalul partidei cu trei şuturi periculoase spre poartă. Gagno se opune”, scria presa din Peninsulă.

Parma este pe loc de baraj, 6, cu 48 de puncte.