Universitatea Craiova s-a calificat cu ușurință în turul trei preliminar al Conference League

Universitatea Craiova s-a calificat, joi seara, în turul trei preliminar din Conference League.

Oltenii s-au impus cu 3-0 în returul de pe teren propriu cu albanezii de la Vllaznia, după ce în tur a fost 1-1.

Trupa pregătită de Laszlo Balint a controlat în totalitate meciul și putea câștiga chiar la un scor mai mare.

Mateiu a deschis scorul în minutul 58 cu un șut fantastic de la aproximativ 25 de minute.

Apoi, peste patru minute, Silva a marcat cu capul primul său gol în tricoul Universității Craiova.

Scorul final a fost stabilit de Găman, în minutul 80, tot cu o lovitură de cap.

În turul trei preliminar din Conference League, Universitatea Craiova o va întâlni pe Zorya Luhansk (Ucraina).

Universitatea Craiova: Lazar - Căpățînă, Papp, Silva, Bancu - Crețu, Mateiu - Gustavo, Baiaram, Ivan - Koljic.
Antrenor: Laszlo Balint.

Vllaznia: Zagovic - Gurishta, Juric, Bulatovic, Hakaj - Boshnjako, Januzi, Marku - Hoxhaj, Da Silva, Coba.
Antrenor: Mirel Josa.

Arbitru: Ondrej Berka (Austria).