Ungaria, extrem de aproape de calificarea la EURO 2024 după victoria cu Serbia. Rezultatele zilei de sâmbătă

Selecționata Ungariei la fotbal este ca și calificată la turneul EURO 2024 după o mare victorie în derbiul cu Serbia, un meci din grupa G a acestor preliminarii.

Ungurii s-au impus cu 2-1, în fața a peste 60.000 de fani pe Puskas Arena din Budapesta, cu goluri marcate de Varga și Sallai în minutele 20 și 34. Pavlovici a egalat pentru sârbi în minutul 33.

Vecinii noștri de la vest sunt lideri în grupă cu 13 puncte, trei peste sârbi, dar cu un meci în minus, meci pe care îl vor disputa cu Muntenegru. În aceeași grupă, tot ieri, Bulgaria s-a făcut de râs cu Lituania, pierzând cu 2-0.

În grupa C, Italia a dispus clar de Malta, scor 4-0, reușitele fiind semnate de Bonaventura, Berardi o dublă și Frattesi.