Un fost antrenor din Liga 1 a preluat o echipă din...India

Un fost antrenor din Liga 1 a preluat o echipă din...India
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Un fost antrenor care a activat recent în Liga 1 a găsit un contract exotic și va antrena în India.

Vorbim de fostul antrenor al celor de la Sepsi OSK, Csaba Laszlo (56 de ani), care tocmai a semnat un contract cu cei de la Chennaiyin FC, India, după cum scriu cei de la Goal.

Tehnicianul român îl va înlocui în orașul Chennai pe scoţianul Owen Coyle, care a plecat la Jamshedpur FC.

Biletul zilei la pariuri: Ponturile de astăzi

În ultimul sezon, cei din Chennai au ratat titlul în ultima etapă, după ce au pierdut cu 3-1 în fața lui ATK, Atletico de Kolkata, în finala campionatului. Echipa din Chennai a fost campioană în India în 2015 și 2018.

ATK FC 3-1 Chennaiyin FC | Hero ISL Final | Hero ISL 2019-20

Csaba e născut la Odorheiu Secuiesc și a mai antrenat în cariera sa echipe precum Dundee United, Heart of Midlothian, Ferencváros, MTK Budapesta, Charleroi sau Dunajska, ultima din Slovacia.

Csaba Laszlo a preluat Sepsi în mai 2019 şi a fost demis în noiembrie 2019.

Iată și alte știri din sport interesante de pe SpotMedia.ro:

Messi nu s-a prezentat la reunirea Barcelonei și a trimis un comunicat în care anunţă că nu mai e jucătorul catalanilor - presă

Ianis Hagi a primit o notă foarte mare din partea presei scoțiene, după evoluția excelentă din meciul cu Hamilton

D.A.


În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇