Superliga: FCSB se împiedică de Hermannstadt

FCSB a terminat la egalitate, scor 2-2, în deplasare cu Hermannstadt, într-o restanță din etapa a 5-a a Superligii.

Roș-albaștrii au început bine meciul, dar golul marcat de Compagno cu capul a fost anulat pentru un presupus fault în atac.

În minutul 13, Balaure a deschis scorul pentru gazde, dar egalarea a venit în minutul 31, când Compagno a punctat dintr-o lovitură de la 11 metri.

În startul părții secunde, FCSB a trecut în avantaj, după ce Crețu a centrat excelent, iar Compagno a înscris cu capul.

Egalarea a venit în minutul 63, când Daniel Paraschiv a ratat un penalti, dar mingea i-a revenit și a înscris. La această fază, Dawa a fost eliminat pentru fault în poziție de ultim apărător în careu.

În prelungiri, Hermannstadt a lovit bara transversală prin Gabi Iancu.

După acest rezultat, FCSB este pe primul loc, cu 22 de puncte, trei peste CFR Cluj care are un meci mai puțin disputat. Hermannstadt este pe 5, cu 13 puncte.

Etapa următoare, FCSB se deplasează la Sepsi OSK.