Superliga: Dinamo învinge Universitatea Craiova în 9 oameni

Dinamo a produs surpriza etapei după ce a învins Universitatea Craiova, scor 2-1, într-un meci din runda a 7-a a Superligii.

Formația din Ștefan cel Mare a început tare și în minutul 1 a deschis scorul prin Bani, cu un șut lângă bară.

Apoi, Gnahore a făcut 2-0 în minutul 42 cu un șut din afara careului, care a fost deviat. Imediat la reluare, Koljić s-a descurcat bine în careu și a redus din diferență.

În partea secundă, dinamovistul Sivis a fost eliminat în minutul 58 pentru o intrare dură. Iar în minutul 83, Homawoo a văzut al doilea galben și a fost eliminat.

Chiar dacă a încheiat meciul în 9 oameni, Dinamo a reușit să se mențină pe poziții și a câștigat această partidă.

După acest rezultat, Universitatea Craiova rămâne pe primul loc, cu 14 puncte, iar Dinamo urcă pe 2, cu 12 puncte.