Superliga: CFR Cluj remizează spectaculos cu Poli Iași și urcă, cel puțin temporar, pe primul loc

CFR Cluj și Poli Iași au terminat la egalitate, scor 3-3, sâmbătă, în etapa a 16-a din Superliga României.

Harrison a deschis scorul repede, în minutul 11, cu un șut din interiorul careului, apoi Poli Iași a marcat din nou și a condus cu 2-0, cu reușita lui Katanec din minutul 22. Gol marcat din apropiere, cu un șut simplu, cu latul, după o centrare din stânga.

Prima repriză a fost extrem de spectaculoasă. Durel Avounou a redus din diferență, în minutul 27. La pauza s-a intrat cu scorul de 3-2 pentru CFR Cluj, după ce Ajeti și Otele au marcat pe final de primă parte.

Harrison a reușit dubla în minutul 62, cu un șut puternic de la 14 metri, după o centrare din stânga, o minge la care Sava nu a putut interveni, deși șutul a fost pe colțul portarului. S-a terminat 3-3, un egal extrem de spectaculos în Copou.

În urma rezultatului, CFR Cluj a acumulat 31 de puncte și a urcat pe primul loc, temporar, depășind FCSB la golaveraj. De partea cealaltă, Poli Iași se află pe locul 10, cu 18 puncte.