Superliga: CFR Cluj face un nou pas greșit

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasare cu Sepsi OSK, în etapa a 2-a din play-off-ul Superligii.

Echipa din Gruia a fost făcută KO în startul meciului, când Marius Ștefănescu a fost găsit excelent în careu de Kallaku și a marcat cu un șut plasat.

Egalarea a venit în minutul 21, când Boben a trimis cu capul din centrarea lui Deac din corner.

CFR Cluj nu a reușit să găsească forța necesară să obțină victoria și face al doilea pas greșit din play-off, deși Avonou a avut o șansă mare în prelungiri.

În acest moment este la șapte puncte de liderul FCSB, care în această etapă va întâlni Farul în deplasare.

Sepsi este pe 6 în play-off, cu 23 de puncte.