Steven Gerrard, total nemulțumit de prestația lui Ianis Hagi în ultimul joc al lui Rangers

Antrenorul celor de la Glasgow Rangers, Steven Gerrard, s-a arătat total nemulțumit de prestația lui Ianis Hagi în partida remizată duminică de echipa sa în deplasarea de la Motherwell, scor 1-1.

Rangers, lidera Scoției, a remizat la ultima clasată pe Fir Park, egalând în ultimele 20 de minute prin Itten.

Ianis Hagi a jucat titular dar a evoluat slab și a fost înlocuit de Gerrard în minutul 55, fiind criticat de fostul jucător legendar al lui Liverpool: ”Cei 3 jucători din ofensivă pe care ne bazăm să creeze ocazii, să tragă la poartă, să aducă acea magie în joc nu au fost în meci în prima repriză. Am fost nevoit să fac o schimbare după prima parte, e vorba de Ianis Hagi în minutul 55, tocmai că să transmit un mesaj jucătorilor. Am arătat ca o altă echipă în partea secundă, dar trebuie să avem atitudine din primul minut, nu după ce facem schimbări. Sper însă că punctul acesta se va dovedi decisiv la finalul sezonului”, puncta după partidă Gerrard într-o intervenție pentru televiziunea SkySports.

Ianis Hagi a dezamăgit din nou în Scoția. Rangers nu a putut trece de ultima clasată (Video)

A fost un meci contând pentru etapa cu numărul 24 din Scottish Premiership, iar Rangers rămâne până la urmă lideră și neînvinsă în această stagiune, cu 66 de puncte la activ.

REACTION | Steven Gerrard | Motherwell 1-1 Rangers 17 Jan 2021

Itten i-a luat locul chiar lui Hagi în minutul 55 și a intrat cu noroc, egalând la unu în minutul 72, el fiind și golgheterul lui Rangers, cu 11 reușite.

Novak Djokovici sare în apărarea tenismenilor carantinați la Melbourne

Președintele Asociației "Salvați Steaua" îi poate da o lovitură decisivă lui Florin Talpan: CSA poate pierde palmaresul

N-ai prins loc la vaccinarea anti-Covid? Soluția ar fi trecerea pe o listă de așteptare, spune medicul Valeriu Gheorghiță