Simona Halep, amendată la Madrid: Gestul făcut de sportiva noastră

Simona Halep va fi amendată după un gest comis în setul secund al meciului cu Ons Jabeur de la Madrid.

Sportiva noastră a făcut o criză de nervi pe teren în setul secund, când Jabeur conducea cu 3-2. Simona a lovit de mai multe ori cu racheta de suprafață de joc până a distrus-o și a trebuit să o înlocuiască.

Arbitrul de scaun i-a dat un avertisment Simonei, ceea ce înseamnă că sportiva noastră va primi și o amendă din partea organizatorilor. De regulă, amenzile pentru astfel de gesturi variază între 300 și 2000 de euro.

Amintim că Simona Halep a fost învinsă în sferturile de finală de la Madrid de Ons Jabeur.

Jucătoarea noastră a fost învinsă de ocupanta locului 10 WTA în două seturi, scor 6-3, 6-2.

Simona nu va avea o pauză de durata întrucât săptămâna viitoare va concura în turneul de la Roma.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!