S-a stabilit prima semifinală feminină de la US Open 2020

Cunoaștem prima semifinală feminină de la US Open 2020 în urma meciurilor care au avut loc marți seară.

În penultimul act se vor întâlni Naomi Osaka și Jennifer Brady.

Naomi Osaka a trecut fără emoții de Shelby Rogers (93 WTA), pe care a învins-o cu 6-3, 6-4.

Partida a durat o ora și 21 de minute și a fost la discreția tenismenei nipone, care încearcă să câștige al doilea titltu de Grand Slam din palmares.

Adversara lui Osaka din semifinale va fi Jennifer Brady, care a învins-o pe Yulia Putintseva cu 6-3, 6-2.

Astăzi, de la ora 19:00, va avea loc și meciul din sferturile de finală dintre Tsvetana Pironkova și Serena Williams.

Apoi, de la ora 2:00, se vor întâlni Elise Mertens și Vika Azarenka, în ultimul sfert de finală.