Liga Campionilor: Barcelona și Bayern se califică. Iată programul complet al sferturilor de finală

FC Barcelona și Bayern Munchen s-au calificat în sferturile de finală în urma meciurilor disputate sâmbătă seară. Cele două echipe se vor duela în sferturile de finală, săptămâna viitoare.

FC Barcelona a reușit să câștige fără probleme partida cu Napoli, scor 3-1, după un nou meci mare făcut de Leo Messi.

În schimb, Bayern Munchen, care avea calificarea în buzunar încă din meciul tur, a mai învins-o o dată pe Chelsea, scor 4-1.

Iată programul sferturilor de finală:

12 august: Atalanta - PSG
13 august: Leipzig - Atletico Madrid
14 august: FC Barcelona - Bayern Munchen
15 august: Manchester City - Lyon

FC Barcelona - Napoli 3-1 (1-1 în tur)

10 - Lenglet deschide scorul cu o lovitură de cap după un corner din partea stângă!

23 - Messi ia o acțiune pe cont propriu, se descurcă superb în careu și face 2-0 cu un șut la colțul lung!

45 - Suarez face 3-0 din penalti!

45+5 - Insigne face 3-1 din penalti!

FC Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Frankie De Jong, Sergi Roberto, Rakitic, Griezmann, Suárez, Messi

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabián, Demme, Zielinski, Callejón; Insigne, Mertens

Bayern Munchen - Chelsea 4-1 (3-0 în tur)

9 - Lewandowski deschide scorul din penalti!

24 - Perisici face 2-0 cu un șut pe jos din pasa lui Lewandowski!

44 - Abraham marchează pentru Chelsea după o respingere greșita a lui Neuer!

76 - Tolisso duce scorul la 3-1 după o centrare din partea stângă!

80 - Lewandowski face 4-1 cu o lovitură puternică de cap!

Bayern: Neuer, Kimmich, Boateng, Alaba, Davies, Goretzka, Thiago, Gnabry, Müller, Perisic, Lewandowski

Chelsea: Caballero, James, Zouma, Christensen, Emerson, Kante, Kovacic, Barkley, Hudson-Odoi, Mount, Abraham

Învingătoarele se vor întâlni în sferturile de finală, pe 14 august de la ora 22:00.