Real Madrid, pas greșit în marele derbi cu rivala Atletico de Madrid

Real Madrid și Atletico au remizat în derbiul Madridului într-un meci mai degrabă tensionat și fără prea multă spectaculozitate etalată.

A fost 1-1 între cele două formații istorice din capitala Spaniei, cu goluri marcate de Gimenez în minutul 78 și Alvaro Rodriguez, în minutul 85.

Ce este interesant este că Atletico a marcat pentru 1-0 după ce rămăsese în 10 oameni, ulterior eliminării directe a lui Correa, un cot stupid în figură în minutul 64. Puștiul Alvaro, venit de la echipa de tineret, fundaș central, a egalat cu o lovitură de cap pe final de meci, pentru a salva măcar un punct.

Real mai pierde două puncte în lupta cu Barca, care se poate distanța duminică la 10 puncte, dacă va învinge pe Almeria, în deplasare, de la 19.30.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho - Valverde, Kroos, Ceballos - Asensio, Benzema, Vinicius Jr.
Atletico: Oblak - Molina, Savic, Hermoso, Mandava - Llorente, Barrios, Koke, Niguez - Carrasco, Griezmann.