Liga Campionilor: Rezultatele de marți. Real Madrid învinge Liverpool după un meci de poveste

SpotMedia.ro vă prezintă rezultatele înregistrate marți în prima manșă din optimile Champions League.

Liverpool – Real Madrid 2-5

Au marcat: Nunez '4, Salah '14 / Vinicius ' 21, '36, Militao '47, Benzema '55, '67

Real Madrid este aproape de sferturile de finală după o victorie la capătul unui meci care va rămâne pentru mult timp în memoria iubitorilor fanilor. În reeditarea finalei din sezonul precedent, Nunez a deschis scorul în minutul 4, cu o execuție fabuloasă cu călcâiul.

Salah a profitat de o gafă mare în Courtois în minutul 14, după ce portarul belgian a degajat în el și i-a pus mingea pe tavă, permițându-i astfel să facă 2-0.

Real Madrid nu a cedat însă, iar Vinicius a punctat în minutul 21, pentru ca apoi să egaleze în minutul 36 după o degajare greșită a portarului Alisson, care a trimis direct în el și mingea a intrat în poartă.

În minutul 47, Militao a făcut 3-2 pentru Real Madrid, iar Karim Benzema a punctat în minutul 55. Francezul a reușit dubla în minutul 67, după o acțiune colectivă superbă.

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, care nu a avut nicio problemă.

Eintracht Frankfurt - Napoli 0-2

Au marcat: Osimhen '40, Di Lorenzo '65

Kvaratskhelia a ratat un penalti în minutul 36, în timp ce nemții au evoluat în inferioritate numerică din minutul 58, după eliminarea lui Kolo Muani.