Real Madrid, învinsă de Șahtior în Liga Campionilor: Ucrainenii au avut 3-0 la pauză

Real Madrid a fost învinsă de Șahtior Donețk într-un meci din Grupa B a Ligii Campionilor, scor 3-2.

Formația lui Zinedine Zidane a început meciul cu mai multe rezerve, mai ales în linia ofensivă, dar nimic nu avea să anunțe desfășurarea meciului.

Șahtior avea lotul decimat de pandemia de coronavirus, dar chiar și așa a condus la pauză cu 3-0 după golurile lui Tete (29), Varane (autogol, 33) și Solomon (42).

La pauză, Zidane l-a aruncat în lupta pe Karim Benzema, iar jocul Realului și-a mai revenit.

Modric a redus din diferență în minutul 54, iar Vinicius a punctat cinci minute mai târziu. În prelungiri, Real Madrid a marcat prin Valverde, dar reușita a fost anulată de VAR.

Pentru Real urmează meciul de sâmbătă cu FC Barcelona, în care are șansa să își ia revanșa.