Reacția lui Mircea Lucescu după remiza dramatică din Liga Campionilor

Mircea Lucescu a vorbit despre remiza dramatică înregistrată de Dinamo Kiev pe terenul lui Ferencvaros, scor 2-2.

Dinamo Kiev a încasat al doilea gol în minutul 90, după o fază în care Tudor Băluță a uitat să iasă la ofsaid.

Lucescu a dat însă vina pe arbitraj și pe faptul că jucătorii săi din atac au fost egoiști.

"Am jucat bine în prima repriză.În partea secund nu am fost preciși la finalizare, am luat deciziile greșite. Am încercat să ne folosim de calitățile individuale în loc să pasăm. Am dominat, dar am primit gol, iar apoi adversarul a căpătat curaj.

La al doilea gol al lor mi s-a părut fault în atac. Este neclar locul lor. Din cauza greșelilor din defensivă și ofensivă nu am câștigat. Am dominat meciul, dar meritam să câștigăm", a spus Lucescu după meci.

Dinamo Kiev a obținut doar o remiză pe terenul lui Ferencvaros, scor 2-2, deși a condus cu 2-0.

După două etape din faza grupelor Champions League, Dinamo Kiev are un punct și ocupă locul 3 în grupă.