Răzvan Lucescu, rezultat neverosimil în Grecia, după ce PAOK a condus cu 4-1

Antrenorul român Răzvan Lucescu a fost martorul unui meci greu de descris în cuvinte în campionatul Greciei, acolo unde o antrenează pe PAOK Salonic.

PAOK a terminat la egalitate, scor 4-4, cu cei de la Volos, deși a condus cu 4-1 la pauză!

În runda cu numărul 6 din liga elenă, PAOK părea că zburda după primele 45 de minute, cu goluri marcate de Grillo un autogol, Akpom și Zivkovici o dublă.

O nouă victorie pentru Galata cu cei doi români pe teren. Moruțan i-a vrăjit pe turci cu tehnica sa (Video)

Ce a urmat însă în partea secundă a fost uluitor, cu trei goluri marcate de Volos și o dominare totală, goluri reușite de Bartolo, Rosero și Rhyner.

PAOK a primit 4 goluri pentru prima dată din noiembrie 2018, când pierdea 0-4, contra lui Chelsea, în Europa League.

E important de spus că gazdele au ratat la 4-3 un penalti ce putea fi decisiv, prin Vierinha, în minutul 80.

Alex Mitriță a fost rezervă și a intrat pe teren abia în minutul 83 al partidei.

În clasament, cele două sunt lidere cu 13 puncte, două peste Olympiakos.