Raul Rusescu, gol după gol în Turcia (Video)

Fostul atacant stelist Raul Rusescu se află într-o formă deosebită și a mai marcat un gol pentru echipa sa din Turcia Giresunspor.

Românul a marcat în partida din liga secundă a Turciei, în deplasarea pe care Giresun a avut-o la Adana Demirspor.

Rusescu a fost integralist și a marcat în minutul 79, dar nu și-a putut ajuta realmente echipa, care a pierdut cu scorul de 4-2. În minutul 84, Giresun a rămas și în 10 oameni.

În acest sezon, fostul atacant de la Sevilla este golgheter cu 11 reușite marcate la Giresunspor.

El a bifat 27 de meciuri în acest sezon la 31 de ani și se poate lăuda și cu o pasă de gol. Echipa e pe 8 în clasament, departe de speranțele promovării, cu 44 de puncte. Adana e a treia cu 51 de puncte, în timp ce lidera ligii secunde e Hatayaspor, care are 54 de puncte.

Rusescu mai are contract în Turcia până la încheierea acestei stagiuni.