Rapid continuă să impresioneze în Liga 1

Rapid se întoarce cu toate cele trei puncte de la Botoșani și se menține pe poziția secunda în clasamentul Ligii 1, la doar două puncte în spatele lui CFR Cluj.

Giuleștenii s-au impus cu 2-0 după două goluri marcate în ultimele zece minute ale întâlnirii.

Marzouk a deschis scorul în minutul 84, cu o lovitură de cap dintr-o centrare a lui Ilie.

Apoi, Alami l-a învins pe Pap din a doua încercare în minutul 90+2.

Un succes cu care nou promovata Rapid ajunge la 16 puncte după 6 etape, dar poate și mai impresionant n-a primit nici măcar un gol!

FC Botoșani rămâne pe locul 3 în clasamentul Ligii 1, cu 13 puncte.

FC Botoșani: Pap - Țigănașu, Șeroni, Racovițan, Braun - Ongenda, Florescu, Papa - Barbosa, Roman, Fili.

Rapid: Moldovan - Belu-Iordache, Săpunaru, Grigore, Morais - Moise, Crepulja, Albu - Pănoiu - Bălan, Carnat.

Arbitru: Marcelo Bîrsan.