Rangers, victorie entuziasmantă cu un Ianis Hagi integralist. Glasgow e lideră în Scoția (Video)

O nouă victorie pentru Glasgow Rangers, antrenată de Steven Gerrard, acolo unde Ianis Hagi a mai bifat un meci ca titular și integralist, dar fără să aibă foarte multe realizări.

Rangers s-a impus cu 3-0 în runda cu numărul 2 din Scoția, în fața celor de la St.Mirren, golurile fiind marcate de Morelos o dublă în minutele 69 și 74, plus un autogol bifat de McCarthy în minutul 23.

Prima reacție a lui Ianis Hagi după un debut foarte bun în noul sezon din Scoția

Gruparea în alb-roșu-albastru are 6 puncte din 6 la acest debut de sezon, la egalitate însă cu Hibernians și Ross County.

La 21 de ani, Hagi a fost cel mai activ jucător al gazdelor în primele 15 minute, dar ocaziile sale nu au prins plasa porții oaspete.

Rangers are un început de sezon perfect. Două victorii din două meciuri, plus un golaveraj alb, de 4-0.

Rangers: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Kamara, Jack, Aribo - I. Hagi, Morelos, Kent.

St Mirren: Alnwic - Fraser, McCarthy, Shaughnessy, Tait - Foley, MacPherson - McAllister, McGrath, Dummas - Obika.