Nota primită de Ianis Hagi după prestația din meciul cu Leverkusen

Ianis Hagi a jucat doar în ultima jumătate de oră a meciului dintre Bayer Leverkusen și Rangers, din manșa secundă a optimilor de finală ale Europa League, iar presa din Scoția comentează evoluția internaționalului român.

Introdus pe teren din postura de rezervă în minutul 60, Ianis n-a reușit să-și ajute echipa, care a pierdut și în manșa scundă (scor 1-0), după ce în tur a fost învinsă cu un categoric 1-3 pe teren propriu.

Pentru evoluția din meciul de aseară, Ianis a fost notat cu 5.

"A părut energic și s-a descurcat bine", notează Herald Scotland.

Cea mai mare notă de la Rangers a primit-o fundașul Goldson (7), iar cea mai mica (3) i-a fost acordată lui Stewart.

Diaby (min.51) a marcat unicul gol al întâlnirii dintre Bayer Leverkusen și Rangers.

Vezi: Ianis Hagi, eliminat din Europa League: Cum a jucat fotbalistul român