Prima reacție a lui Ianis Hagi după un debut foarte bun în noul sezon din Scoția

Ianis Hagi a avut o primă reacție după un meci foarte bun făcut la debutul noului sezon din Scoția, în tricoul celor de la Glasgow Rangers.

Trupa lui Steven Gerrard a trecut de cei de la Aberdeen în prima etapă, scor 1-0, după singurul gol marcat de Kent în minutul 21. Românul de 21 de ani a fost titular și a fost înlocuit de Stevie G în minutul 77.

Nota primită de Ianis Hagi pentru evoluția din meciul cu Aberdeen

Fostul mijlocaș de la Fiorentina și Viitorul a avut o primă reacție după joc pe pagina sa de Twitter în care și-a arătat entuziasmul pentru revenirea pe teren într-un joc oficial: "Mă bucur că suntem din nou în acțiune după o victorie grea în deplasare. Să continuăm tot așa în noul sezon! Vin acum și nopțile de Europa League", a fost mesajul postat pe propria sa pagină de socializare de către Ianis Hagi.

Rangers va evolua în Europa League săptămâna viitoare pe 6 august, la Bayer Leverkusen, în optimile UEL, după ce a fost învinsă în tur cu un scor categoric, 1-3.