Prima victorie pentru Loți Boloni pe banca lui Panathinaikos

Antrenorul român Ladislau Boloni a bifat prima sa victorie de când se află pe banca grecilor de la Panathinaikos.

Trupa elenă în alb și verde a dispus sâmbătă de Lamia, ultima clasată, scor 2-0, în etapa cu numărul 7 a campionatului din Grecia.

Real Madrid a făcut spectacol în Spania. Hazard a spart gheața cu un gol superb

E prima victorie pentru Loți în Elada, la al doilea joc pe banca lui PAO, după ce la debut remizase, scor 1-1 cu Volos, după un gol primit în prelungiri, minutul 93.

Cele două goluri de mai sus au fost marcate de Carlitos Lopez, un atacant de 30 de ani. La 1-0 pentru echipa din Atena, gruparea gazdă a ratat un penalti prin Romanici, în minutul 20.

Panathinaikos ocupă poziția a 9-a în clasament, având doar 6 puncte din tot atâtea meciuri disputate.

Boloni are un salariu de 400.000 de euro stagional la Panathinaikos.

Liga 1: UTA se impune după un meci foarte spectaculos