Liga 1: UTA se impune după un meci foarte spectaculos

UTA Arad s-a impus cu 3-2 pe terenul lui FC Botoșani, la capătul unui meci spectaculos din etapa a 9-a a Ligii 1.

Arădenii au început mai bine și au deschis scorul în minutul 4, prin Vlad Morar, cu un șut plasat.

Totuși, moldovenii au reușit să întoarcă rezultatul, după ce au primit două penaltiuri în 5 minute, transformate de Keyta (28) și Florescu (33).

În partea secundă, arădenii au egalat și ei, în minutul 48, cu o lovitură de cap perfectă a lui Erico, venită dintr-o poziție de ofsaid.

Apoi, arădenii au făcut 3-2 în minutul 71, când Morar a șutat din unghi, din lovitură liberă, direct în vinclu.

După acest rezultat, UTA este pe locul 5, cu 14 puncte, iar FC Botoșani e pe 7, cu 11 puncte.