Prima reacție a lui Dan Petrescu după victoria lui CFR Cluj din Europa League

Dan Petrescu a oferit prima reacție după victoria obținută de CFR Cluj pe terenul lui ȚSKA Sofia în Grupa A din Europa League.

Tehnicianul campioanei României spune că este o victorie foarte importantă și câ în Liga 1 nu există adversari de valoarea grupării bulgare.

"O victorie împotriva unei echipe foarte, foarte bune, care a început foarte bine meciul și ne-a dominat în prima repriză. În campionatul românesc nu avem asemenea adversari. Au multă valoare, dar și fanii i-au împins de la spate", a spus Dan Petrescu la Digi Sport.

"În repriza secundă, după ce-am mâncat, am dominat meciul și este o victorie meritată. O victorie foarte importantă. Eu cred că ȚSkA Sofia va avea un cuvânt de spus în această grupă. Veți vedea", a adăugat "Bursucul".

Campioana României s-a impus joi seara cu 2-0 pe terenul celor de la ȚSKA Sofia, într-un meci la care au asistat și aproximativ 12 mii de suporteri.

Golurile întâlnirii de la Sofia au fost marcate de Rondon (min.49) și Deac (min.74 - penalti).

În celălalt meci al grupei, AS Roma s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Young Boys Berna.

Etapa următoare, programată săptămâna viitoare, CFR Cluj joacă pe teren propriu cu Young Boys Berna, în timp ce AS Roma primește vizita lui ȚSKA Sofia.