Portarul Sevillei a marcat un gol uluitor în minutul 94 al unei partide din La Liga (Video)

Portarul celor de la FC Sevilla a marcat un gol în La Liga la ultima fază a meciului disputat de echipa sa în deplasarea de la Valladollid, scor 1-1.

A fost un joc din runda cu numărul 28 din Spania, iar Sevilla a salvat in extremis un punct, după un gol marcat la ultima fază de chiar..portarul său.

Bono a marcat în minutul 94, după ce gazdele deschiseseră scorul cu un minut înainte de pauză, prin Orellana.

Portarul marocan Yassine Bounou, sau Bono, a venit în careu la ultimul corner executat de Sevilla și a fost cu noroc. Jucătorii lui Valladollid au respins greșit, mingea a ajuns la Bono, care a șutat norocos cu piciorul stâng de la circa 8 metri și a egalat incredibil.

E primul gol marcat de un portar pentru Sevilla în toată istoria campionatului spaniol de fotbal. Clubul andaluz are 55 de puncte și e pe locul 4, loc de Champions League. Valladolid e pe 16, cu 27 de puncte.

Portarul african a ajuns la Sevilla în 2019 de la Girona, aceștia plătind pentru el suma de 4 milioane de euro.

Singurul scenariu prin care România și Muntenegru s-ar putea califica împreună la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Sepsi OSK este a patra echipă calificată din punct de vedere matematic în play-off-ul Ligii 1

Cifrele din Israel, un indiciu important și pentru România. Pentru a scăpa de epidemie, trebuie vaccinate 10 milioane de persoane