Nota primită de Ianis Hagi după meciul cu Livingston

Ianis Hagi a primit cea mai mare notă după prestația avută în meciul dintre Rangers și Livingston.

Internaționalul român a fost notat cu 8, o notă pe care a mai primit-o doar căpitanul Tavernier.

"A pasat inteligent la golul reușit de Aribo și a fost pe tot terenul. A controlat excelent mingea și a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui Rangers", scrie Glasgow Live.

Vezi: Presa scoțiană, din nou la picioarele lui Ianis Hagi: A fost inima lui Rangers

Ianis Hagi a jucat 84 de minute în meciul dintre Rangers și Livingston, încheiat cu scorul de 2-0.

Fotbalistul care săptămâna trecută a implinit 22 de ani a pasat decisiv pentru Aribo în minutul 9. Celălalt gol al meciului a fost reușit de Defoe, în minutul 16.

A fost cel de-al 8-lea assist reușit în acest sezon de Ianis.