Nicușor Stanciu, de neoprit în tricoul Slaviei Praga (Video)

Mijlocașul român Nicușor Stanciu dă gol după gol în tricoul Slaviei Praga, iar de această dată s-a întâmplat și în partida cu Opava, cu câteva zile înainte de convocarea pentru meciurile din preliminariile CM 2022.

Slavia Praga a trecut de Opava cu 4-0, iar Stanciu a marcat golul cu numărul 2, din penalti, în minutul 53.

Nicolae Stanciu 2021 - Magic Skills/Goals/Assists

Este al 8-lea gol pentru Nicușor, fost jucător la Steaua sau Anderlecht, în ultimele 6 partide oficiale.

Așadar, românul vine super pregătit pentru partidele cu Macedonia, Germania și Armenia, de la startul preliminariilor CM 2022.

Stanciu s-a calificat recent și în sferturile Europa League, acolo unde va da piept într-o dublă manșă cu Arsenal Londra.

Cele patru goluri le puteți urmări în imagini VIDEO pe acest link.

Radu Voina, atac dur la actuala generație din handbal: ”Echipa națională nu mai există. Nu putem trăi doar prin Neagu”