Nick Kyrgios, abandon de ultimă oră la Wimbledon

Rebelul tenismen australian Nick Kyrgios a fost nevoit să abandoneze în timpul partidei disputată sâmbătă la Wimbledon în turul III cu canadianul Felix Auger-Aliassime.

Nick, ajuns abia pe 60 ATP, s-a plâns de probleme medicale la scorul de 6-2, 1-6, debut de set trei, problemele sale fiind la nivelul mușchilor abdominali.

Pentru Kyrgios acesta a fost primul său turneu după o pauză de 5 luni, iar această inactivitate și-a spus probabil și cuvântul, în lumina acestei accidentări.

„Duc setul la sfârșit, apoi mă retrag”, a fost de altfel și mesajul pe care i l-a transmis australianul arbitrului de scaun pe finalul manșei secunde.

În optimile de finală, Felix Auger-Aliassime va juca împotriva învingătorului din disputa Alexander Zverev (6 ATP) - Taylor Fritz (40 ATP).

La final de partidă, Kyrgios l-a și lăudat chiar pe jucătorul canadian antrenat de marele Toni Nadal: „Veți vedea mult mai multe din partea lui în viitor. În plus, arată și mai bine decât mine”.

Scandal între două tenismene de top la Wimbledon: "Știi că minte, toți știm asta"

Ion Țiriac dă un verdict dur în ceea ce privește accidentarea Simonei Halep și face o comparație cu Serena Williams

Microsoft 11: “Ecranul albastru al morţii” ar putea deveni negru