Mircea Lucescu, pe val în Ucraina. E lider înainte de derbiul cu Șahtior

Formația antrenată de Mircea Lucescu în Ucraina, Dinamo Kiev, se menține pe primul loc în campionatul de la nord de România, după o victorie în deplasare, cu scorul de 2-1, cu Dnepr, într-un meci din etapa a opta.

Cei de la Dnepr au condus cu scorul de 1-0, prin golul lui Nazarenko din minutul 23, însă Dinamo a întors rezultatul prin reușitele semnate de Adamiuk (autogol) şi Tsygankov. Tudor Băluță a fost pentru prima dată trecut pe foaia de joc, însă a fost doar rezervă la oaspeți.

Дніпро-1 – Динамо. Студія і повний матч

Kievul este pe 1 cu 20 de puncte, în timp ce rivala Sahtior e a doua la patru puncte distanță și urmează chiar etapa viitoare marele duel Dinamo - Donețk.

Reacția lui Mircea Lucescu după remiza dramatică din Liga Campionilor

Dinamo Kiev - Șahtior se va juca pe 8 noiembrie și va fi pentru a doua oară când Mircea Lucescu își va întâlni fosta echipă, după întâlnirea dintre cele două și în Supercupă, când Dinamo triumfa cu 3-1.

Cei de la Kiev au jucat în campionat după ce zilele trecute remizaseră în Champions League în deplasare cu Ferencvaros, scor 2-2.

Rezultatele de miercuri din Liga Campionilor: Mircea Lucescu ratează victoria în ultimul minut