Mihaela Buzărnescu a cucerit un nou trofeu în circuitul ITF

Tenismena din România Mihaela Buzărnescu a cucerit titlul turneului ITF de la Le Neubourg (Franța), după ce a trecut în finală de maghiara Anna Bondar.

A fost o finală clar dominată de sportiva noastră de 32 de ani, scor 6-1, 6-3, Miki dovedind încă o dată forma extraordinară prin care trece.

Acum o săptămână ea făcea o altă finală ITF, la Valencia, acum a reușit să și pună mâna pe marele trofeu.

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în a doua finală consecutivă de turneu ITF

În ultimul act de la Le Neubourg (Franța), turneu dotat cu premii în valoare totală de 80.000 de euro, Buzărnescu a trecut de Bondar, 146 WTA, fără echivoc.

Simona Halep vs Mihaela Buzarnescu Wimbledon 2019 Second Round highlights

Începând de luni, Miki va urca până pe locul 124, apropiindu-se deci de o revenire între cele mai bune 100 de sportive ale lumii.

Cea mai înaltă poziție ocupată de Mihaela Buzărnescu în carieră a fost locul 24 WTA.

Mihaela Buzărnescu a câştigat şi primul său meci direct cu Bondar, cap de serie numărul patru la turneul din Hexagon, în iulie, la Bastad.

Liga 1: CFR Cluj întoarce partida cu Gaz Metan și rămâne un lider autoritar al clasamentului

România a fost învinsă dramatic de Germania în finala Campionatului European de tenis de masă

Peste o mie de cartuşe din Primul Război Mondial au fost descoperite în albia Oltului